Microsoft, Windows 10 S’i duyurdu

Microsoft, Windows 10’un yeni sürümü eğitim odaklı Windows 10 S’i duyurdu.

Microsoft, Windows 10’un yeni bir sürümünü başlattı. Windows 10 S olarak adlandırılan bu yazılım, öncelikli olarak eğitim sektörü için bütçeli bilgisayarlara yönelik geliştirilmiş.

Windows 10 S, düşük donanım gereksinimleri ve daha küçük kurulum boyutu ile düşük uç bilgisayarlarda çalışabilmesi için hızlandırılmış ve daha hızlı çalışacak şekilde tasarlanmış. Oturum açma işlemi, aynı donanımdaki Windows 10 Pro’dan daha hızlı ve önyüklemesi yaklaşık 15 saniye sürüyor.

Okullar ayrıca, bir USB sürücüsü ile birden fazla cihazı yapılandırabilecekler. Önceden yapılandırılmış seçenekleri kullanarak, sürücüyü yalnızca bir Windows 10 S sistemine takmak, PC’yi önceden yapılandırılmış ayarlara göre ayarlamasına neden olur.

Ancak Windows 10 S ve Pro arasındaki en büyük farklardan biri, Windows 10 S’in yalnızca Windows Mağazası’ndaki uygulamaları çalıştırmasıdır. Geliştiricilerin mevcut uygulamaları sunması ve kullanıcıların bunları yüklemesi için Windows Mağazasını kullanması gerekecek. Her zamanki gibi, Microsoft Store’daki tüm uygulamaları kendi kontrolünde tutacak.

Windows 10 S, bu yaz 189 dolarla başlayan fiyatlarla yeni eğitim bilgisayarlarında görünecek ve Minecraft’a ücretsiz abonelik, Eğitim Sürümü ve Microsoft Teams ile Eğitim için ücretsiz Microsoft Office 365 de dahil olacak. Şu an hakiki Windows Pro bilgisayarları kullanan okullar, Windows 10 S’yi ücretsiz alacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir