iMac Pro, Geekbench testinde gözüktü!

Aralık ayında piyasaya sürülecek olan üst seviye iMac modeli, Geekbench platformunda kendini göstermişdurumda. Peki, iMac Pro nasıl bir performans sergiliyor?

Xeon işlemcili iMac Pro performansı!

4,999 dolarlık fiyat etiketine sahip olan iMac Pro masaüstü iş istasyonu benchmark testlerinde “AAPJ1371,1” adıyla gözüküyor. Intel tarafından duyurulmamış ve saat hızı düşürülmüş Xeon işlemcilerin kullanıldığı gözlenen testte, 8 çekirdek 3.2 GHz Xeon W-2140B ve 10 çekirdek 3.0 GHz Xeon W-2150B işlemcili modeller görülüyor. Bazı benchmark sonuçlarının Ağustos sonu bazılarının ise Ekim ayına ait olduğunun da altını çizelim.

Modellerin daha düşük termal tasarım gücüne sahip işlemcilere ihtiyaç duyduğu ileri sürülürken, frekansların da bu sebeple düşük tutulduğu söyleniyor. Tahmin edeceğiniz üzere bundaki ana sebep ürünün hepsi bir arada form faktörüne sahip olması. Xeon W işlemci ailesindeki diğer işlemcilerin 140W değerine çıkan termal tasarım gücüne sahip olduğunu hatırlatalım.

imac-pro-geekbench-testinde-gozuktu

8 çekirdekli model ortalama 23,536 puan elde etmiş. Bu puan şimdiye kadarki tüm iMac modellerine göre en yüksek performansa işaret ediyor. 4 çekirdek 4.2 GHz Core i7 işlemcili son nesil 5K iMac modelinin ise çoklu çekirdek puanı 19,336. Kısacası iMac Pro yüzde 22 daha hızlı.

Üst seviye 10 çekirdekli model ise çoklu çekirdekte 35,917 puan elde ediyor. Bu puan da 12 çekirdek 2.7 GHz Xeon E5 işlemcili modele göre yüzde 41 daha fazla hız demek. Tek çekirdekte bile 5,345 puan elde edilirken, bu yılın başında çıkan üst seviye 5K iMac modelleri de geçilmiş oluyor.

Şimdilik 18 çekirdek ile gelecek model ise benchmark testlerinde ortaya çıkmış değil. Bu modelin oldukça yüksek bir puan elde edeceğini tahmin etmek ise hiç güç değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir