PlayStation 4’ün satış rakamları açıklandı!

Oyun konsolu pazarının efsane ürünlerinden Playstation 4’ün güncel satış rakamları açıklandı. Peki, toplamda bugüne kadar kaç adet Sony Playstation 4 satıldı?
Sony’nin 2013 yılında kullanıcılar ile buluşturduğu oyun konsolu Playstation 4, her ne kadar yerini PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR’a bırakıyor olsa da halen dünya genelinde hızla satılmaya devam ediliyor.

Satışa sunulmasının üzerinden yaklaşık 4 yıl geçen Playstation 4 hakkında son bilgiler, Sony tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Peki, bugüne kadar kaç adet Playstation 4 satıldı? Gelin, bu sorunun cevabını hep birlikte bakalım.

Playstation 4 sevkiyatı 60 milyonu geçti!

Sony tarafından açıklanan rakamlara göre Playstation 4 sevkiyatları, dünya genelinde 60 milyon seviyesini geçti. Konsolun satışları 2016 yılının sonuna doğru yaşanan toparlanma ile tekrar yükselişe geçti.
2015 mali yılında 17,7 milyon adet Playstation 4 sevkiyatı gerçekleştiren Sony, 2016 mali yılında ise 14,8 milyon adet PS4 sevkiyatı gerçekleştirdi.
Son çeyrekte yaşanan toparlanma süreci ile birlikte ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26’lık bir artış elde edildi.

2018 yılında toplam sevkiyatı 80 milyon barajına ulaştırmak isteyen Sony, gelecek yıldan itibaren Playstation 4 satışlarında ciddi düşüşler yaşanacağını tahmin ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir