FIFA 18 vs PES 2018! Bu sefer kim daha iyi?

FIFA 18 vs PES 2018! İki dev futbol oyunu karşı karşıya. Şimdi en baştan açık konuşmak gerekiyor. Elimizden geldiğince objektif olarak sizler için hangi oyunun daha iyi olduğunu bulmaya çalıştık. Elbette sizin favori oyunununuz farklı olabilir ama rekabet açısından iki oyun da ilk kez birbirlerine bu kadar yakınlar.

Karşılaştırmayı birkaç farklı alt başlık altında yapacağız. Bu başlıkları Sunum, oynanış ve oynanış modları olarak ayırdık. Ana başlıklara, karşılaştırmayı tek bir kişinin yapmaması adına farklı alt başlıklar destekliyor. İsterseniz ilk bölüm olan Sunum ile başlayalım.

 

FIFA 18 vs PES 2018 – Sunum

İki dev futbol oyununu sunum açısından yan yana koyduğumuzda PES çok iyi olduğu zamanlarda bile hükmen mağlup sayılıyordu. Lisans eksiklikleriyıllardan beri oyunun en büyük sorunu olmuş durumda. Hadi onu geçtik fanlar tarafından oluşturulan lisans kitleri de Xbox oyuncularını es geçiyor. Orada da büyük eksik göze çarpıyor.

EA tarafında sunum her zaman iyi demiştik. FIFA neredeyse tüm liglerin lisans haklarına sahip durumda. Ve bu lisansları gerçekten de çok iyi kullanıyorlar. Takımlara özel grafik kaplamalar, takımlara özel spiker yorumları ve çok daha fazlası oyunun içinde bulunuyor.

Bu yıl söz konusu olduğunda EA Canada iyice vites arttırmış diyebiliriz. Atmosfer öylesine gerçekçi ve sizi içine çekiyor ki oynadığınız şeyin gerçekbir futbol maçı olduğunu bile düşünebilirsiniz. Müthiş ışıklandırmalar stat atmosferini desteklerken, kalabalığın oyuna verdiği dramatik tepkiler sizi etkilemeyi başarıyor.

FIFA-18-vs-PES-2018

Menüler tarafındaysa FIFA 18 arayüzü iyice akıcı hale getirilmiş durumda. Eh, tüm bunların üzerine eskiye oranla iyice gelişen karakter modellemeleriekleniyor.

Konami tarafındaysa halen belli sorunların baş gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Ama biz ilk olarak PES 2018’i bir övelim.

Oyunun karakter modellemeleri artık iyice aşmış durumda. Bazı ikinci lig futbolcuları bile tutarlı yüz hatlarına sahipler. Böylesine bir detaycılık gerçekten çok etkileyici.

Yine de ana menü yıllardır değişmedi, taraflar yıllardan beri cansız ve ruhsuzlar. Ama, en önemlisi Manchester Utd. yerine Man Red ile oynamaktan gerçekten sıkıldık.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir