AMD Yeni Radeon RX 500X Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

AMD Yeni Radeon RX 500X Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

OEM serisine AMD yeni bir seri daha ekledi. Hepimizin daha önceden aşina olduğu Radeon serisi bundan böyle karşımıza Radeon RX 500X modelleri ile çıkacak. Şuanda AMD’nin resmi web sitesinde de duyurusu yapıldığı gibi, bizleri hangi modeller karşılıyor gelin hep birlikte yakından bir göz atalım.

AMD Radeon RX 500X Serisi Neler Sunuyor?

AMD Yeni Radeon RX 500X Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

AMD Polaris mimarisine dayanan yeni Radeon RX 500X serisini dün duyurdu. Yeni ekran kartı serilerinin sonundaki X ibaresi bizlere her zaman olduğu gibi yeni detayları işaret ediyor. Radeon 500X modelleri şuan ki resmi olmayan test sonuçlarına göre eski selef modellere nazaran %5 – 6 daha fazla performansa sahip olduğu belirtiliyor.

Önemli Detay: Aşağıda serinin en üst modeli olan AMD Radeon RX 580X modelini görüyorsunuz. Bununla birlikte sektöre toplamda 6 farklı model daha eklenmiş oluyor. Henüz AMD ile birlikte ortak ekran kartı çalışmaları gerçekleştiren firmalardan ses çıkmadı. Yakın zamanda ASRock, ASUS, MSI, Gigabyte, PowerColor ve Sapphire firmalarında da yeni modellerin duyurulması bekleniyor.

Tasarımsal olarak eski selef modellere göre çok büyük değişiklikler olacağını düşünmüyorum. Ancak her zaman yenilik iyidir. Şuanda biz de test etmediğimiz için sadece oyun performanslarını merak etmek ile yetiniyoruz. Bir diğer önemli nokta ise piyasa satış fiyatlarının ne kadar olacağı. Biliyorsunuz, mining yüzünden özellikle RX 500 serisinin fiyatları artmış ve stok sorunu yaşamıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.