WhatsApp’ta bunu yaparsanız telefon kilitleniyor!

WhatsApp’ta bunu yaparsanız telefon kilitleniyor!

Geçtiğimiz aylarda iOS cihazlarda ortaya çıkan ve WhatsApp’ı kilitleyen hata şimdi de Android işletim sitemine sahip telefonlara geldi.
iOS cihazlarda WhatsApp‘ın çökmesine yol açan kelime hatası uzun süre gündemi meşgul etmiş ve birçok kullanıcının cihazı bu sorundan etkilenmişti. WhatsApp’tan yollanan bir mesaj ile uygulama çökebiliyor hatta akıllı telefon kullanılamaz hale gelebiliyordu. Telefon tamamen açılamaz hale geldiği için üzerinde epey uğraşmak ve kurtarmak gerekiyordu.

Siyah noktaya dokunmayın!

WhatsApp’ta bunu yaparsanız telefon kilitleniyor!
İlginç hata kullanıcının yollayacağı bir mesaj ile aktif olabiliyor. Alıntı bölümü oluşturup (<�…>) bu işaretlerin arasına “Çok ilginç” ve “O kadar komik ki ağlıyorum” emojilerini yerleştirdikten sonra

Bu mesajı eğer siyah noktaya dokunulursa neler olacağını açıklayan bir mesaj ile gönderiyorsunuz. Eğer karşınızdaki kişi siyah noktaya dokunursa WhatsApp uygulamasının ve hatta telefonun da kilitlenmesine yol açıyor. Siyah noktaya dokunulmazsa WhatsApp’ta herhargi bir problem olmuyor.

Şimdilik şaka amaçlı kullanılan bu yöntem iOS’ta olduğu gibi Android telefonların da kilitlenmesine yol açıyor. Daha önce benzeri iOS‘ta yaşanan sorun için WhatsApp bir güncelleme yayınlamıştı. Güncelleme sonrasında sorun ortadan kalkmıştı. Benzer bir güncellemenin Android için de verilmesi bekleniyor.

One thought on “WhatsApp’ta bunu yaparsanız telefon kilitleniyor!

  • Mart 7, 2020 tarihinde, saat 6:41 pm
    Permalink

    Wsap kodu gelmiyor cevap yaz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir