iPhone X sevkiyatı iyi gitmiyor!

Apple’ın onuncu yıla özel olarak piyasaya sürmeye hazırlandığı iPhone X‘i bekliyorsanız hem iyi hem de kötü haberlerimiz var. Foxconn’dan gelen bilgilere göre ilk sevkiyatta yalnızca 46,000 adet ürün teslim edildi!

iPhone X bulmak mümkün olacak mı?

Aslına bakarsanız bugün ortaya iki farklı rapor çıktı ve bunlardan biri, Foxconn’un parça birleştirme bölümüne haftalık olarak 400,000 ünite iPhone X’in girdiğini belirtiyordu. Bu rapor, geçtiğimiz hafta ortaya çıkan 100,000 ünite iddialarını da yalanlamış oldu.iPhone-X

Fakat hemen ardından az önce de bahsettiğimiz yeni haberler ortaya çıktı ve Foxconn’un, Apple’a ilk sevkiyatta yalnızca 46,500 ünitelik teslimat gerçekleştirebildiğini öğrenmiş olduk. Geçtiğimiz yıllarda üretilen iPhone modelleri için gerçekleştirilen sevkiyatlara baktığımızda oldukça küçük bir sayı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu da direkt olarak 3 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek olan iPhone X‘i piyasada bulabilmenin çok zor olacağını gözler önüne sermiş oldu. Hatırlarsanız Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından 30 ile 35 milyon ünite arasında bir satış gerçekleştirileceği iddialarında bulunmuştu. Bu sayıya ulaşabilmek için Foxconn ve Apple’ın çok daha fazla emek sarfetmesi gerektiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir