iPhone 8’deki yeni ekranın nasıl çalıştığını gösteren 7 resim

Apple’ın bu sonbahar ayında piyasaya süreceğine inanılan yeni akıllı telefonu iPhone 8’in yeni konsept görüntüleri, telefonun alt kısmının nasıl görünebileceğini ve nasıl kullanılacağını gösteriyor.

iDropNews için Benjamin Geskin tarafından oluşturulan iPhone 8 konseptinde hiçbir fiziksel Ana Sayfa düğmesi bulunmuyor ve alt kısımda “işlev alanı” olarak tarif edilen bir bölüm var.

İdropNews’a göre “işlev alanı” olarak adlandırılan sanal Ana Sayfa düğmesi ve muhtemelen ekranda gömülü bir parmak izi algılayıcı bulunacak. Ancak Touch Bar, yeni MacBook Pro’da olduğu gibi müzik ve videoları kontrol etmek için de kullanılabilir.

“İşlev alanı” fikrinin bazı güvenilir kaynaklardan geldiği söyleniyor. Doğru tahminleri ile popüler KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından Şubat ayında bu özelliğin olacağı iddia edilmişti.

Sızıntılar ve raporlar, yeni iPhone 8’in 5.8 inç ekrana sahip olacağını gösteriyor ancak Kuo, o ekranın yalnızca 5.15 inç’inin geleneksel anlamda kullanılabileceğine inanıyor. Geri kalan kısım işlev alanına ayrılmış olacak.

Aşağıdaki sayfada bu özelliklerin yer aldığı iPhone 8 konseptini inceleyebilirsiniz.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”iphone 8 yeni kasa görüntüleri”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir