Instagram arşiv indirme özelliğini kullandık

Instagram arşiv indirme özelliğini kullandık

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram’ın arşiv indirme özelliğini sizler için test ettik.
Instagram’un kullanıma sunduğu arşiv indirme özelliği sayesinde bugüne kadar yüklediğiniz bütün fotoğrafları tek bir tıklama ile bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Bu özelliği şimdilik sadece web yani internet tarayıcısı üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Instagram‘da arşivinizi indirmek için ilk olarak tarayıcı üzerinden Instagram hesabınıza girmeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından Settings bölümüne girerek o menüde Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklamak gerekiyor.

Bu işlemden sonra Veri İndirme menüsüne tıklamamız gerekiyor. Bu işlemden sonra e-posta adresiminiz göründüğü bir menüye geçiyoruz. Burada ileri dediğimizde Instagram şifremizi tekrar girmemiz isteniyor. Bu işlemin ardından e-posta adresimize bir mail geleceği bilgisi veriliyor.

Instagram hesabımıza yüklediğimiz dökümanların büyüklüğüne göre en fazla 48 saat içinde bu e-posta adresimize geliyor. Adresimize gelen e;postada (aynen Facebook’ta olduğu gibi) bir link yer alıyor. Bu linke tıklayarak tekrar Instagram hesabımıza girdiğimizde dökümanlarımızı indirebiliyoruz.

Instagram arşiv indirme özelliğini kullandık

117 MB’lık arşiv e-posta bilgisi 10 dakikada geldi

Bizim yaptığımız denemede 117 MB’lık Instagram verisini indirme talebimiz yaklaşık 10 dakika içinde mail olarak sonuçlandı. Eğer daha büyük yer kaplayan dökümanınız varsa bu süre 48 saate kadar çıkabiliyor.

Bir hatırlatma yapayım: Talep oluşturduğunuzda verileriniz sadece 4 gün için saklanıyor. bu 4 gün içinde verilerinizi indermezseniz siliniyorlar. Güzel bir özellik olduğunu belirteyim ve kullanıma gayet kolay.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir