Hangi Android oyunları sizi casus gibi dinliyor?

Android oyunlarının sizi casus gibi dinlediğini biliyor muydunuz? İşte sizi dinleyen casus Android oyunları

Mobil platformların kullanımının artması ile hackerlar daha fazla kitleyi zehirlemek için bu platformlara yöneldi. Güvenlik açıklarına her daim açık olan Android, hackerların vazgeçilmez platformları arasında yer alıyor. Bugün ise Android’de bazı oyunların sizi bir casus gibi dinlediği ortaya çıktı. Peki, bu oyunlar hangileri?

Telefonun mikrofonuna erişim izni isteyen yüzlerce oyun Play Store’da yer alıyor. Bir oyun eğer müzikal öğe içermiyorsa böyle bir talepte bulunması çok normal değil. Bu tip oyunlar genellikle sizi dinlemek için bu izni istiyor olabilir.

Android oyunlarının sizi casus gibi dinlediğini biliyor muydunuz? İşte sizi dinleyen casus Android oyunları.

New York Times’ın haberine göre Play Store’da 250’den fazla oyunda, sizi casus gibi dinlemek için kötülcül yazılım yer alıyor. Peki, geliştiriciler sizi dinleyip bu verileri ne yapıyor?

Açıklanan bilgilere göre; ortam dinlemesi yapan oyunlar televizyonunuzu dinleyerek, reklam alışkanlıklarınızı belirliyor ve bu bilgiler reklam firmalarına satılıyor. Yani sizin bilgileriniz ile para kazanıyorlar.

İşin ilginç tarafı ise bir çok oyun bunu yasal olarak yapıyor. Kullanıcı sözleşmesinin en sonunda reklam için ortam dinlemesini yapabilir ibaresi yer alıyor. Yani sizin isteğiniz doğrultusunda bu dinleme yasal olarak yapılıyor.

Hangi Android oyunları sizi casus gibi dinliyor?

Ortam dinlemesi yapan oyunların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir