Değişik BilgiKISSA

İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar

Hepimiz hemen hemen bir şeylerler yaptığımız zaman işlerin rast gitmesi için dua ederiz. Lakin işlerin hayırlı gitmesi için dua‘dan önce hayırlı sonuçlanmasını istemek için; mutlaka temiz olunmalı, mümkünse abdestli durulmalı ve her an Allah’ı zikretmeliyiz.İşlerin yolunda gitmesi için duayı okuduğumuz zaman ve yeride önemlidir. Şimdi bana nasıl diyeceksiniz.? Öncelikle İşlerin iyi gitmesi için dua edeceğiniz zaman teheccüd namazından sonraki dua daha faziletli ve inşallah kabule daha yakındır. Bunu dikkate alarak işlerin bozulmaması için dua ederseniz bu daha isabetli olacaktır inşallah. Aşağıda hazırladımız dualardan hepsini veya istediğinizi okuyabilirsiniz Yüce Allah Azze ve Celle şimdiden kabul eylesin.

Öncelikle size Kur’anı Kerim’den bir dua vermek isterim hem çok kısa hem ezberlemesi kolay. Tahâ sûresi 25-26 ayeti..

Taha Süresi


Okunuşu  Kale rabbişrah li sadri Ve yessir li emri 

Anlamı “Rabbim! Gönlüme ferahlık ver.” Ve bana işimi kolaylaştır.

Kehf-sûresi-10


Okunuşu  Rabbe-nâ  âti-nâ  min ledun-ke  rahmeten  ve heyyi’  lenâ  min emri-nâ  reşeden

Anlamı Rabbımız; bize katından rahmet ver, işlerimizde başarılı kıl,

Bazen yolunda gitmeyen şeyler olunca hemen sıkılır karamsarlığa kapılırız. Böyle durumlarda Allah’ın daima bizimle olduğunu, bizi koruyup, kolladığını asla aklımızdan çıkarmamalıyız.

Öncelikle şu duayı okumalıyız ki Enes b. Malik (Radıyallahu anh)den rivayet edildiğine göre, bir kere Resulüllah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Fatıma annemize: “Sabahladığında ve akşamladığında, benim sana okumanı tavsiye edeceğim şu duayı dinlemekten seni ne engelledi?” buyurdu. O dua da şudur: “Ey Hayy ve kayyum olan Allah’ım! Ancak senin rahmetine sığınırım. Benim bütün işlerimi düzelt ve beni göz açıp kapayıncaya kadar (da olsa) asla nefsime (nefsimin eline) bırakma.”

Yâ Hayyü, yâ Gayyûm


Meali “Yâ Hayyü, yâ Gayyûm! Bi rahmetike esteğîsü fe eSlıh lî şe’nî küllehü ve lâ tekilnî ilâ nefsî Tarfete aynin”

Bir Diğer dua iseOkunuşu: Allahümme hır li uehter U.Vela teklini ala ihtiyari.

Anlamı:
 Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle! Allah’ım beni kendi başıma bırakma.(Tirmizi,De’avat,90)

HERHANGİ BİR İŞTE BAŞARI VE SEBAT DUASI

HERHANGİ BİR İŞTE BAŞARI VE SEBAT DUASI


Okunuşu: Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri ue’l-azlmete ‘ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadeüke.Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben sellmen.Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü.Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü.Ve estağfiruke mimma ta’lemü.

Anlamı: Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit serden sana sığmıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. (Tirmizi,De’avat,22)

Nihat HATİPOĞLU’NUN BU KONUDAKİ KONUŞMASI

4 thoughts on “İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar

 • Yahya

  Selamun Aleyküm Sayfanizi okudum önerilerinizi uygulayacagim insallah benim de yolunda gitmeyen işlerim yoluna girer. 2005 yilindan beri bütün işlerim ters gitmeye başladı önce üniversiteyi bıraktım sonra sevgilimden ayrildim ardindan bir süre iş bulamadim 8 senedir sevmediğim işi yapiyorum bekarim ama borclar yakami birakmiyor surekli bir yerlerden bir sorun çıkıyor 34 yaşındayım ve evlenemiyorum nasibimi bağlatmışlar hocalara gittik her yolu deniyoruz insallah ben ve benim gibi olan herkes kurtulur büyü yapanlar bizden daha beter olur inşallah.. büyü yapanları ve yaptıranları Rabbimize havale ediyorum Allah’ım inşallah bizi kurtarir

  Yanıtla
 • Güzel abim inşallah işlerin yoluna girer Allah’a sığın bol bol dua et.

  Yanıtla
 • Hayat

  Yildim hayattan sogudum ya ust katta sigirlar yasiyor diye onca masraf ettik tasindik bu seferde asagi kattaki lanetimide getirmisim

  Yanıtla
 • Efsane

  Allahima hamd olsun salikliyiz ayakdayiz amma surunuyoruz kazancimiz kapidan girib bacadan cikiyor. Allahim her kese yardim etsin banada onlarla birlikde etsin.Amin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir