KISSA

EY İNSANOĞLU!

Elest Bezminde Yaratıcının:

“Ben sizin Rabbiniz degil miyim?” hitabına, “Evet Şahitlik ederiz ki muhakkak ki sen bizim Rabbimizsin” misakına ihanet eden İnsanoğlu! (A’raf 172) Zamanın ve mekanın emanetçisi olup bu hususta sorguya çekilerek hüsrana uğrayan İnsanoğlu! (Asr 1-2) Eşsiz bir şekilde akıl, el, ayak, göz, kulak nimetlerine sahip olup bunları hak uğrunda kullanmayarak nankörlük eden İnsanoğlu! “Ben insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım” buyruğuna uymayarak yaratılış gayesini unutan İnsanoğlu! (Zariyat 56) Halıkı, kendisi istifade etsin diye bitkileri, hayvanları, eşyayı, kainatı musahhar kılmasına rağmen, bir damlacık sudan yaratıldığını unutup tekebbür eden İnsanoğlu!

Allah’ımızın kesin hükümle domuz etini ve Allah’tan başkası adına kesilmiş hayvanları haram kılmasına rağmen, domuz etini müslüman ülkede kasaplık et statüsüne koyan ve besmele nedir bilmeyen gavur ülkelerden Allah adına kesilmeyen tonlarca eti müslüman ülkelere ithal eden İnsanoğlu! (Bakara 173/ Nahl 115/ Maide 3) Ülkenin ekonomisini Faiz sistemiyle yönetip, Faizi bir dünya gerçeği haline getirerek Allah ve Resulüne karşı savaş açan İnsanoğlu! (Bakara 279) Zina; çirkin, hayasızlık ve kötü bir yol olmasına rağmen yaygınlaştırılıp, kurumsallaştırılıp, vergiye tabi tutulur hale getirerek meşrulaştıran İnsanoğlu! (İsra 32) Büfeler, Tekel Bayiler ve İçkihaneleriyle su gibi tüketilen Allah’ın haram kıldığı içkiyi ve Milli(!) Piyango, İddaa, Toto-Loto, Kazı Kazan, Altılı Ganyan yarışmalarıyla Kumar sektörünü yaygınlaştıran ve kurumsallaştıran İnsanoğlu! (Maide 90-91)

“Fala inanma falsız da kalma” saçmalığıyla, gaybı yalnızca Allah bilmesine rağmen insanların istikbalini alt üst eden ve gayba adeta meydan okuyan Ey İnsanoğlu! (Maide 3) Hz. İsa(as)’ a ve Uzeyir (as)’a ilahlık atfederek küfür bataklığına düşen ve hususen Hz. Adem(as)’a babalık arayışında nice kitleleri kitap yüklü merkep misali ilmiyle cehaletin zirvesiyle gündemleri meşgul eden Ey İnsanoğlu! (Maide 72/ Cuma 5) Allah’ın helal kıldığı güzel şeyleri haram kılarak haddini aşan İnsanoğlu! (Maide 87) Yaratılmışların en şereflisi olan insanı haklı bir neden olmaksızın öldüren

Maide 32/ En’am 151

Tartıda, Terazide ölçüyü aşıp adaletsizlik yapan Ey İnsanoğlu! Hiç ölmeyecekmiş gibi bu üç günlük dünyaya gaflet çivisini çakan Ey İnsanoğlu! Makam, Mevki, Şöhret uğruna inancını ayaklar altına alan Ey İnsanoğlu! Yere düşen bir ayet görse hemen kaldırarak öpüp başına koyarken, ayetin hükümlerini uygulamayıp çiğneyen ve çiğneten Ey İnsanoğlu! Günahta, düşmanlıkta, haram yiyicilikte çabasına çaba katarak birbiriyle yarışan Ey İnsanoğlu! (Maide 62) Kitabın(Kur’an) bir bölümüne inanıp da bir bölümünü inkar eden Ey İnsanoğlu! (Bakara 85)
Söylesene Ey İnsanoğlu!
Fe Eyne Tezhebun! (Tekvir 26)
((Wesselam Me’ad-Dua))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir