KISSA

BİR ARAŞTIRMA SONUCU VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…

Geçenler de sosyal paylaşım sitelerinden birisinde kullanıcılardan bir arkadaş şöyle bir paylaşımda bulunmuştu. Araştırma sonucu olduğunu söylediğine göre ihtimaldir ki araştırma sonucudur.
Sonuç şunlar; 1-halkın %14 ü Allaha inanmıyor (haşa) 2- %25 i Meleklere inanmıyor 3- %24 ü Kuranın Allahtan tarafından vahiyle gönderildiğine inanmıyor 4- % 74 ü evde Kuranı Kerim okumuyor. 5- %37 si peygambere inanmıyor. 6- %45 i Kadere inanmıyor. 7- %27 si öldükten sonra dirileceğine inanmıyor. 8- %68 i Kuranı Kerimi Arapça hattından okuyamıyor. 9- %75 hiçbir Kuran kursuna eğitim amaçlı gitmemiş. 10- %83 ü Kuranı Kerimin Türkçe mealini hiç okumamış. 11- %77si Hz. Peygamberin (sas) hayatını hiç okumamış. 12- %43 ü hiç Camii ye gitmemiş. 13- %55 i Ramazan ayında dahi oruç tutmuyor. 14- %78 i namaz kılmıyor. 15- %35 i gusül abdesti almıyor veya bilmiyor.
Sonuçlar bakar mısınız kardeşlerim! Bu ülkemizde yani Müslüman bir ülkede yapılan bir araştırma sonucu. Acaba İsveç te, Nepal de Hindistan da yapılsaydı sonuç ne olurdu. Hayır İsrail gibi bağnaz Yahudi, ABD, İngiltere g,b, muhafazakar ülkeleri söylemiyorum oralarda Allah ahiret, Peygamber inancı bundan çok çok fazla çıkar eminim. Hatta belki Hindistan da Nepal de bile bundan iyi çıkar.
Bu şu demek; her 6 kişiden 1 i ateist, her 4 kişiden 1 i Meleklere inanmıyor. Yine her 4 kişiden 1 i Kurana inanmıyor. Her 4 kişiden 3 ü evinde Kuran okumuyor ve her 5 kişiden 3 ü Peygambere inanmıyor. Her 2 kişiden 1 i kadere inanmıyor .her 2 kişiden 1 i hiç camiye gitmemiş. Her 2 kişiden 1 i ramazanda bile oruç tutmuyor. HER 4 KİŞİDEN 3 Ü NAMAZ KILMIYOR VEEEE HER 3 KİŞİDEN 1 İ GUSÜL ABDESTİ ALMIYOR YADA BİLMİYOR. Ey Müslüman ülkenin Müslüman fertleri!! Maalesef ülkemizin ve dolaysıyla bizim insanımızın yani bizlerin tablosu bu.
Evet bizim yani bizlerin tablosu bu diyorum. Ee efendim ben ailem böyle değiliz deme sakın!! Bu bizi kurtarır mı Allah bilir? Çünkü Rabbül alemin insanları, hayvanları, nebatatı, kâinatı yaratırken bunları işleyişi, düzeni içinde kurallar koydu. Bu düzenin aksaksız çalışması için herkes üzerine düşen görevi yapmak durumundadır ve bu sınavının sorularıdır tabiri caizse. Bizler nebatatın, cinlerin, hayvanların yada başka başka şeylerin görevlerini, ifa şekillerini tabi ki bilemiyoruz. Ama insanlarınkini pekâlâ biliyoruz.
Allah (cc) insanlara, yeryüzünü imar görevi vermiş,kulluk görevi vermiş ve bu iki şeyin birbirilerini tamamlayan şeyler olduğunu anlatmış. Bu görev Kuranı Kerimde anlatılmış bildirilmiş. Her ne kadar insanlığa verilmiş desek te aslında yer yüzünü İmar görevi hayırlı bir ümmet olması hesabıyla seçilmiş olan Müslümanların görevidir.
Şimdi Müslüman ın dünyanın her tarafına düzen, adalet,ahlak,izzet, kalite götürmesi gerekirken bırak dünyayı kendi ülkesi bu vahim tabloyu yaşıyorken hiçmi suçumuz olmayacak? Hiç mi bunlardan hesaba çekilmeyeceğiz? Bunun için kandırılmış aldatılmış İslam yanlış anlatılmış insanlar bizden şikayetçi olmayacak hakkını istemeyecek mi?
Sevgili İslamı dert edinmiş, Allah (cc) tan korkan kardeşlerim; lütfen kendimize gelelim. Düşünebiliyor musunuz bu yukarıdaki tabloyu bu insanlar öyle ya da böyle İslam la bağlarını koparmışlar. İslam dininden uzaklaşmışlar. Dini mübini İslam la yollarını ayırmış, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas) ile irtibatlarını kesmişler. Şimdi bunların anneleri, babaları, kardeşleri, dedeleri, nineleri Müslüman ve bunların dinle bağlarını, Allah cc la ve Hz. Muhammed (sas)le yollarını ayırdıklarını bilmiyor hala bunları İslam dairesinde görüyorlar. Ne acı…
Son olarak şunu söylemek isterim ki ;bir ülkede, şehirde, köyde6 kişiden biri Allah (cc) a iman etmiyor, 3 kişiden biri gusül almıyor, yine 3 kişiden birisi Peygambere (sas) iman etmiyorsa, 2 kişiden biri oruç tutmuyor, 4 kişiden üçü namaz kılmıyorsa………
Ey sevgili dostlarım korkarım ki hesabımız zor olacaktır. Rabbim (cc) hesabımızı kolay geçirsin. İnanınki başımızı yatağa uzattığımızda bu kadar rahat uyumayı hak ediyor muyuz ??? Kendimize çok sormalı ve gereğini yapmaya gayret göstermeliyiz. Selam eder dua eder dua beklerim
omersezer8@gmail.com
facebook.com/omer63
twitter.com/ebu_furkan
instagram.com/omer_sezer63

2 thoughts on “BİR ARAŞTIRMA SONUCU VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…

 • Mehmet REŞİT KAFAF

  Allah razı olsun,güzel bir tespit sanki bu topraklara islam 1000 yıl değilde 1 yıl önce gelmiş gibi bir his veriyor.Günümüzde alimler gayri müslimlere anlatılması gereken meseleri doğarken müslüman doğan topluma anlatıyorlar,yazı çok güzel olmuş ….

  Yanıtla
  • Ömer SEZER

   Allah razı olsun kardeşim

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir