WhatsApp’ta bilinmeyen numara devri kapanıyor!

WhatsApp’ta bilinmeyen numara devri kapanıyor!

Test aşamasında olan yeni WhatsApp vCard özelliği, kullanıcıların yeni ve bilinmeyen kişileri hızlı bir şekilde tanımasını sağlayacak.

WhatsApp’ta bilinmeyen numara devri kapanıyor!

Son birkaç aydır güvenlik sorunları ile uğraşan WhatsApp, uygulaması üzerinde çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması, bu konu hakkında bir takım açıklamalarda da bulundu. Yeni WhatsApp vCard özelliği, kullanıcıların yeni ve bilinmeyen kişileri hızlı bir şekilde tanımasını sağlayacak. WhatsApp vCard adı verilen bir sistem sayesinde mesaj atan kişilerin kayıtlı kimlik bilgilerini doğrudan önünüze sunulacak. Özetle, artık karşınızdaki kişinin kimliğini öğrenmek için mutlaka numarasını kaydetmenize gerek kalmayacak. Güncelleme şu an Android beta kanalında teste alınmış durumda.

WhatsApp’ta bilinmeyen numara devri kapanıyor! her zaman kendinden söz ettiren whatsapp güncellemelerine bir yenisini ekliyor.

Bu geliştirmenin tam olarak ne zaman kullanıcılara sağlanacağı konusunda henüz net bir tarih yok. Ancak başarılı olma ve kullanıma sunulma ihtimali oldukça yüksek ön görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde arayan numaraların kime ait olduğunu ya da listenizdeki birinin başka telefonlarda ne isimle kaydedildiğini gösteren GetContact uygulaması, ülkemizde de oldukça yaygınlaşmış, daha sonra güvenlik sebepleriyle erişime engellenmişti. WhatsApp‘ın  çıkaracağı bu özellik, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kullanıcıların daha çok istedikleri uygulamaya giriş esnasında şifreli giriş ise hala gündemde yok bunu merakla bekleyen kullanıcı sayısı da küçümsenmeyecek kadar da çok.

One thought on “WhatsApp’ta bilinmeyen numara devri kapanıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.