Değişik Bilgi

İNSANSI

Aslında insan, et,kemik ve sıvıdan oluşan bir doku yığınıdır.

insanlar okur,okuduklarından çıkarımlarda bulunup hayata yansıtırsa, bildiğimiz manada insan olur.

Okumaz, çevreden duyup gördükleriyle yetinirse,cahil bir insan olur. Bir de okusa da okumasa da sadece kendi ilkel benliğiyle düşünüp, davranışlar sergileyen,bir tür var ki şu sıralar azımsanmayacak miktardalar,bunlara da insansılar demeyi tercih ediyorum,hayvanlarla özdeşleştirmeye çalışanlar oluyor hayvanlar adına üzülüyorum.

İşte bunlar sadece doku yığınları olup toplumu bozan yaratıklar dır.

Kanseri ele almak istiyorum; İnsanlar bilim insanlarına niye bu kansere çare bulunamıyor diye sitem eder dururlar, oysa durum hiçte öyle basit değil,açalım neden basit olmadığını.

Vücuda yabancı bir canlı bulaşmaya çalışsa hem bağışık sistem onu yok etmeye çalışır hemde yapısı farklı bir mikro organizmanın yapısını bozarak onu yok edecek ilaçlar üretilerek bu canlılara karşı savaşılır.

kanserli hücre ise insanın kendi dokusunun bilinçsiz ve abartılı çoğalmasıyla oluşur vücuda yabancı olmadığı için bu hücreyi öldürmek canlının ta kendisini öldürmek anlamına gelir.

Şimdi bunu niye anlattın diyenlere,İnsansılar kanserli dokular gibidir toplumun bir bölümünü oluşturur, hepsin yok edemezsin kendini yok etmek le aynı şeydir.

Ne yapılabilir diyenlere,kanserden korunmanın yolları anlatılmıştır, genel hatlarıyla herkes bilir,bu ve benzeri çıkarımları insansılara da uygulanmalı, İnsansılar doğmadan  tedbirler,alınmalıdır,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir