Canlı bombalara dur diyecek sistem Türkiye’de

AKBA Teknoloji ve Savunma Sanayi dünyaca ünlü Apstec Systems ile iş birliğine giderek, ezber bozan tarama ve algılama çözümü olan “İnsan Güvenliği Radarı”nı Türkiye’ye getirdi.

Günümüzde artan terör olaylarıyla beraber, kentlerdeki kalabalık alanların güvenliği dünyanın her yerinde büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Dünyanın sadece belli alanları değil artık tüm şehirler terör örgütlerinin saldırı hedefinde. Mevcut geleneksel güvenlik önlemlerindeki boşluklar, terörle mücadelede yenilikçi çözümlerin uygulamaya konması ihtiyacını doğuruyor. Müşterilerinin güvenlik ve savunma alanındaki ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş niş çözümler üreten AKBA Teknoloji ve Savunma Sanayi ve dünyaca ünlü Apstec Systems, gerçekleştirdikleri iş birliğiyle İnsan Güvenliği Radarı (Human Security Radar-HSR)’nı Türkiye’ye getirdi. Kalabalık alanlardaki güvenliği önemli ölçüde artırarak günümüzün tehditlerine karşı koruyacak olan İnsan Güvenliği Radarı, terörizme karşı verilen mücadeleye de büyük katkı sağlayacak.

Çığır açan yenilik

İnsan Güvenliği Radarı, korunmasız kalabalık alanların güvenliğini önemli ölçüde arttırma kabiliyetine sahip olan en son teknolojiyi temin etmektedir. Tam otomatik yaya geçiş sistemi, yoğun insan akışında bir gecikmeye neden olmaksızın çevredeki güvenliği genişleten çığır açıcı bir yeniliktir. 2003 yılından beri geliştirilmekte olan teknolojinin olgunluğu, sıra dışı bir şekilde yüksek doğruluk oranı olduğunu kanıtlamış olan birçok başarılı deneyin tamamlanması ve saatte 10 binin üzerinde insanı tarama kapasitesi ile sağladığı benzersiz verim İnsan Güvenliği Radarı’nı – korunmasız kalabalık alanların terör saldırılarına karşı güvenliğini artırarak- modern çağın en önemli güvenlik zorluklarından birisinin eşsiz ve ilgi uyandıran çözümlerinden biri haline getirmektedir.

İlgili videoları aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir