BİLGİ BANKASIDeğişik Bilgi

Afrika’da yeni bir tür dinozor bulundu!

Bilim insanları 80 milyon yıllık fosilleri inanılmaz bir keşif olarak adlandırıyorlar!

Afrika’da yeni bir tür dinozor bulundu

Mısır Mansoura Üniversitesi’ndeki bilim insanları yürüttükleri araştırma kapsamında keşfettikleri yeni dinozor türüne Mansourasaurus shahinae ismini verdiler. Fosilleri ortaya çıkartılan devasa otçul dinozorların bir otobüs uzunluğunda ve fil ağırlığında olduğu da belirtildi.

Araştırma lideri Dr. Hesham Sallam gelecek yıllarda keşif hızının arttırılacağını söyledi ve ekledi; Öğrencilerimin ortaya çıkardığı her kemik, dev dinozorun türünü anlamamız için oldukça önemli ve heyecan vericiydi. dedi.

Afrika'da yeni bir tür dinozor bulundu!

ABD’de yer alan Carnegie Doğal Tarih Müzesi’nden Dr. Matt Lamanna, fosillerin fotoğraflarını gördüğünde ağzının açık kaldığını açıkladı. Lamanna, Biz paleontogların Afrika’daki Dinozor Çağı’nın sona ermesinden beri aradığı çok iyi korunmuş bu dinozor iskeleti, tam olarak bir Kutsal Kase görevini görüyor. dedi.

Dr. Eric Gorsack da, Afrika, Dinozorlar Çağı’nın sonunda karada yaşayan hayvanların keşfi açısından dev bir soru işareti olarak kalmaya devam ediyordu fakat Mansourasaurus, Afrika’nın fosil kayıtları ve paleobiyolojisi ile ilgili uzun süredir var olan soruları cevaplamamıza yardımcı oluyor. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir